<-
inspiracje

Architekt dla dewelopera

Jakiego architekta powinien szukać deweloper? Sprawdź! Udana współpraca między architektem a deweloperem pozwala na sprawną realizację budowlanego projektu. Jest ona kluczowa dla dobrego i terminowego zakończenia wszystkich etapów prac. Jacy projektanci sprawdzą się najlepiej przy takich zadaniach? Kogo szukać, aby stworzyć obiekt atrakcyjny dla inwestorów? Przeczytaj artykuł, a wszystkiego się dowiesz! Wybór nie taki trudny […]
Architekt dla dewelopera

Jakiego architekta powinien szukać deweloper? Sprawdź!

Udana współpraca między architektem a deweloperem pozwala na sprawną realizację budowlanego projektu. Jest ona kluczowa dla dobrego i terminowego zakończenia wszystkich etapów prac. Jacy projektanci sprawdzą się najlepiej przy takich zadaniach? Kogo szukać, aby stworzyć obiekt atrakcyjny dla inwestorów? Przeczytaj artykuł, a wszystkiego się dowiesz!

Wybór nie taki trudny

Wybór fachowca może być stresujący i jest to zupełnie zrozumiałe. W końcu zależy Ci na tym, aby Twój budynek przyciągał wzrok. Aby podjąć właściwą decyzję, dobrze jest kierować się tym, co zawarliśmy w poniższych czterech punktach,

Po pierwsze: doświadczenie i kwalifikacje

Szukając projektanta wnętrz dla swojego budowlanego projektu w Poznaniu lub innym mieście, zwracaj uwagę na portfolio. Nic nie potwierdza umiejętności lepiej niż udokumentowane realizacje. Zaaranżowanie przestrzeni komercyjnej i prywatnej będzie wymagało trochę innego planowania i podejścia. Dlatego dobrze też stawiać na biura projektowe, w których pracują specjaliści z różnorodnym doświadczeniem. Taki zespół to kreatywne połączenie, które daje możliwość wymiany myśli i uwag. Dzięki temu szansa na otrzymanie i zrealizowanie atrakcyjnego obiektu jest dużo większa.

Im bogatsze portfolio, tym lepiej. Dzięki podglądowym zdjęciom masz także okazję zobaczyć styl danego architekta i czy jest on dokładnie taki, jakiego oczekujesz. Gdy już zdecydujesz się na konkretnego fachowca, pozostaje zadzwonić i umówić się na rozmowę.

Po drugie: sprawna komunikacja i umiejętność słuchania

Swobodna komunikacja to jeden z kluczowych elementów owocnej współpracy między architektami a deweloperem. Jeśli na samym starcie obu stronom trudno się porozumieć, jest duża szansa, że wraz z postępem projektu będzie tak samo lub gorzej. Każdy plan w pewnym momencie wymaga poprawek, dlatego dobry kontakt pozwoli uniknąć dużych błędów, które mogą zaważyć na sukcesie inwestycji. Jeśli czujesz, że architekt Cię słucha, a przepływ informacji jest właściwy, to świetny znak. Często to właśnie decydujący czynnik, który pozwala ukończyć wnętrza na czas i zaoszczędzić wiele pieniędzy, które w innym przypadku trzeba przeznaczać na drogie poprawki.

Po trzecie: wywiad i realizacja

Na wstępnym wywiadzie profesjonalny projektant wnętrz wypyta o wszelkie szczegóły, które pozwolą mu dokładnie poznać wizję dewelopera. Padną pytania mające istotny wpływ na ostateczny wygląd aranżacji. Prawdziwy fachowiec sporządzi odpowiednią dokumentację oraz wizualizację. Pierwsze spotkanie będzie doskonałą próbką tego, jak może przebiegać współpraca. Jeśli masz wrażenie, że jesteś rozumiany przez architekta, jest to jedna z ważniejszych wskazówek przemawiająca za skorzystaniem z jego usług.

Po czwarte: architekt, projektant i dekorator

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej – wybieranie renomowanego biura, w którym pracuje kilku specjalistów związanych z wnętrzarstwem, daje większe możliwości. Ma to niezwykle istotne znaczenie szczególnie w przypadku gdy szukasz oryginalnego pomysłu. Efekt „wow”, który przekona inwestorów i klientów, o wiele łatwiej osiągnąć, gdy nad realizacją pracuje nie jeden, ale przynajmniej dwóch projektantów inspirujących się nawzajem. Tak właśnie działa Studio Motiv z Poznania, w którym aranżacją wnętrz zajmuje się sześciu twórczych architektów.

Podsumowanie

Jeśli poszukujesz profesjonalistów, którzy zaaranżują dla Ciebie przestrzeń Twojego obiektu – skontaktuj się z nami! Jako projektanci z dużym doświadczeniem stworzyliśmy zachwycające wnętrza mieszkań, biur, klinik, kancelarii i innych obiektów. Jesteśmy na bieżąco z trendami, potrafimy także doradzić ponadczasowe rozwiązania. Uważnie słuchamy i realizujemy wizję naszego Klienta, biorąc pod uwagę różne złożone czynniki. U nas otrzymujesz spójny i estetyczny projekt, który oddajemy w umówionym terminie. Projektowanie aranżacji to nasza praca i pasja. Zapraszamy!

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.