<-
inspiracje

Jak urządzić dom w luksusowym stylu?

Luksus niejedno ma imię, które zmienia się w zależności od oczekiwań i potrzeb każdego z nas. Zatem urządzanie domu, w jakim on zapanuje, może przyjąć wiele różnych oblicz. Tym, co je będzie łączyć to wydatki związane z wyposażeniem – zakupem wysokiej klasy mebli i dodatków oraz oczywiście wykończeniem przestrzeni z dbałością o najmniejsze detale. Dom […]
Jak urządzić dom w luksusowym stylu?

Luksus niejedno ma imię, które zmienia się w zależności od oczekiwań i potrzeb każdego z nas. Zatem urządzanie domu, w jakim on zapanuje, może przyjąć wiele różnych oblicz. Tym, co je będzie łączyć to wydatki związane z wyposażeniem – zakupem wysokiej klasy mebli i dodatków oraz oczywiście wykończeniem przestrzeni z dbałością o najmniejsze detale.

Dom w luksusowym stylu wzbudza zachwyt oraz cieszy wzrok. Dzieje się to dzięki umiejętnemu zastosowaniu form, barw, faktur oraz materiałów. Jeśli idealnie łączą się ze sobą, eksponują w pewnym sensie bogactwo każdego z tych elementów. Aby osiągnąć taki efekt, niezbędny jest przemyślany projekt, jaki uwzględni wszystkie życzenia przyszłych domowników, ale jednocześnie zostanie wykonany z dobrym smakiem. Zatem projektowanie wnętrz, szczególnie tych luksusowych, warto zlecić profesjonalistom.

Jeśli urządzasz dom w Poznaniu, architekci wnętrz w Studio Projektowym Motiv służą pomocą. Ich wiedza i doświadczenie są gwarantem tego, że codzienne życie w luksusowych przestrzeniach będzie piękne.

Od czego zacząć urządzanie domu?

Zanim zaczniemy projektowanie wnętrz mających stać się synonimem luksusu i spotkamy się z fachowcami w tej dziedzinie, zastanówmy się, jaki efekt chcemy osiągnąć. Luksus nie musi kojarzyć się przecież z wszechobecnym złotem, blaskiem i blichtrem. Może się przecież eksponować na wiele różnych sposobów i być odpowiednio wyważony, aby bynajmniej nie kojarzył się z kiczem, ale elegancją, która powinna iść z nim w parze. Pomyślmy zatem o każdym szczególe, począwszy od tego, jakich materiałów wykończeniowych mamy zamiar użyć, a kończąc na meblach, dekoracjach i dodatkach. Tło, czyli ww. materiały muszą bowiem współgrać z wyposażeniem i odwrotnie, aby wnętrza prezentowały się bardzo estetycznie, tworzyły spójną kompozycję, w jakiej można wypocząć, spokojnie żyć. Aby uniknąć błędnych decyzji, złych rozwiązań, skonsultujmy nasze pomysły z projektantami pracującymi pod marką Studio Projektowe Motiv z Poznania.

Jakie materiały wykończeniowe polecają architekci wnętrz?

W luksusowym domu nie może zabraknąć rozwiązań z tzw. górnej półki. Tak też projektowanie wnętrz utrzymanych w bardzo wystawnym stylu opiera się na najwyższej jakości materiałach. Jakie z nich sprawdzą się na ścianach, podłogach oraz sufitach?

W przypadku ścian bardzo popularne są drewniane listwy, sztukaterie oraz panele wykonane z takich gatunków drewna jak np.: mahoń, wiśnia. Osoby stawiające na oryginalność wybierają tego rodzaju materiał wykończenia wnętrz w wersji 3D, gdyż w bardzo ciekawy sposób kształtuje wygląd przestrzeni, wpływa na jej pozytywny odbiór przez domowników oraz gości. Wśród materiałów ściennych gwarantujących również niesamowite wrażenia można wymienić szkło, piaskowane lustra, a nawet i panele tapicerowane skórą.

Kontynuując urządzenia domu w luksusowym stylu, skupmy się na podłogach. Na nich króluje drewno oraz kamień. W przypadku drewna znów korzystamy ze szlachetnych gatunków np. dębu, orzecha, klonu, akacji, jakie wprowadzają do wnętrz ład oraz zdają się je ocieplać. Bardzo efektownym rozwiązaniem jest połączenie drewna z kamieniem – mniejszymi lub większymi płytami. Tworzą one naturalne przejścia pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami lub też swoistego rodzaju dekoracje.

Aranżując luksusowy dom, architekci wnętrz pamiętają o sufitach, które stanowią niejako zwieńczenie całej kompozycji. Mogą one zostać podkreślone lub udekorowane drewnianymi czy też gipsowymi panelami. Wiele osób decyduje się na misterne sztukaterie, jakie doskonale współgrają z kryształowymi żyrandolami lub szklanymi kloszami.

Projektowanie wnętrz innych niż wszystkie – krok drugi

Kiedy już wiemy, jakie materiały i rozwiązania sprawdzą się najlepiej w przypadku ścian, podłóg oraz sufitów, nadeszła pora na kolejny ważny krok. W jego wykonaniu również mogą pomóc architekci wnętrz reprezentujący Studio Projektowe Motiv z Poznania. Mowa bowiem o decyzjach dotyczących wyboru i zakupu mebli oraz dodatków. Pamiętajmy o tym, że urządzanie domu, szczególnie tego luksusowego, wiąże się ze znacznymi wydatkami, więc błędne wybory są niewskazane.

Warto zatem postawić na ponadczasową klasykę lub jej unowocześnioną wersję w tak zaaranżowanych przestrzeniach. Sprawdzą się w nich drewniane meble – wykonane z egzotycznych gatunków drzew np. heban lub mahoń. Warto zwracać także uwagę na detale szaf, komód, łóżek, stołów, krzeseł i wielu innych elementów wyposażenia. Powiew luksusu wnoszą bowiem ich wykończenia wykonane np. z metalu, marmuru, szkła, wykładane skórą oraz zdobione ręcznymi malowidłami.

Wybierając ozdoby do luksusowego domu, zwróćmy uwagę m.in. na antyki, rzeźby, szkło artystyczne, obrazy, orientalne dywany, a także tkaniny okienne oraz lampy i inne elementy oświetlenia wnętrz. Pamiętajmy jednak o umiarze, gdyż zbyt wiele dekoracji może wprowadzić do wnętrza nieład i zbytni przepych, jaki raczej jest niemile widziany.

Aby mieć pewność, że wszystko się uda, pozostawmy projektowanie i urządzanie domu architektom np. reprezentującym Studio Projektowe Motiv z Poznania.

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.