<-
inspiracje

Sprawdź, co warto wiedzieć o aranżacji wnętrza domu jednorodzinnego!

W końcu marzenie o własnym domu jednorodzinnym się spełnia. Przed Tobą jednak najważniejsze zadanie – urządzanie. Liczba elementów, które trzeba wziąć pod uwagę, planując wystrój poszczególnych pomieszczeń, może przerażać. Aby nie zginąć w gąszczu pomysłów, warto kierować się kilkoma fundamentalnymi założeniami. Jak urządzać wnętrza domu, aby osiągnąć aranżacyjny sukces? Dowiedz się z tego artykułu! Funkcjonalny […]
Sprawdź, co warto wiedzieć o aranżacji wnętrza domu jednorodzinnego!

W końcu marzenie o własnym domu jednorodzinnym się spełnia. Przed Tobą jednak najważniejsze zadanie – urządzanie. Liczba elementów, które trzeba wziąć pod uwagę, planując wystrój poszczególnych pomieszczeń, może przerażać. Aby nie zginąć w gąszczu pomysłów, warto kierować się kilkoma fundamentalnymi założeniami. Jak urządzać wnętrza domu, aby osiągnąć aranżacyjny sukces? Dowiedz się z tego artykułu!

Funkcjonalny projekt koncepcyjny

Tak naprawdę urządzanie domu jednorodzinnego powinno zacząć się, zanim ruszą prace budowlane. Dzięki takiemu podejściu będziesz mieć gwarancję, że pomieszczenia będę nie tylko piękne, ale także stworzą funkcjonalną całość. Tutaj swoją rolę doskonale spełnia projekt koncepcyjny. Pozwala on przewidzieć różne kwestie wpływające na komfort mieszkania.

W ramach projektu rozważ funkcje oraz wielkość poszczególnych wnętrz. Następnie rozplanuj pomieszczenia tak, aby przemieszczanie się pomiędzy nimi było swobodne i bezproblemowe. Pod tym kątem dopasuj meble i dodatki. Jednocześnie dobrze jest tak zaplanować ciągi komunikacyjne, aby nie zabierały zbyt wiele przestrzeni. Często niewielkie przesunięcie ścian radykalnie wpływa na funkcjonalność wnętrza domu, dlatego warto dobrze przemyśleć założenia jeszcze przed wylaniem fundamentów. W podjęciu trafnych decyzji z pewnością pomoże Ci dobry architekt wnętrz.

Wystrój a plany budowlane – architekt radzi

Jeśli dom jednorodzinny powstaje według Twojego pomysłu, warto już na etapie projektowania budynku zastanowić się nad jego wystrojem. Weźmy pod uwagę, chociażby wysokość ścian, która będzie miała realny wpływ na możliwości aranżacyjne. Planując budynek, należy uwzględnić m.in. wzrost domowników oraz rodzaj sufitu czy oświetlenia. W zależności od wymagań mieszkańców ściany powinny mierzyć około 250 – 270 cm. Jeśli zamierzasz zamontować wentylację z instalacją ukrytą w suficie lub decydujesz się na sufit podwieszany, wysokość pomieszczenia powinna być większa. Również sztukateria wymagać będzie modyfikacji planów budowlanych.

Wyzwanie stanowi także wybór materiału na podłogi. W zależności od tego, na co się decydujesz, tak rozplanuj wylewkę. Surowce różnią się między sobą grubością, dlatego tak ważne jest podjęcie decyzji na, jak najwcześniejszym etapie prac.

Profesjonalny projekt domu

Elektronika we wnętrzach

Sprzęt RTV i AGD w dzisiejszych czasach przestał być wyłącznie funkcjonalny. Często urządzenia stają się elegancką dekoracją. Jeśli myślisz o nowoczesnym i designerskim domu jednorodzinnym, postaw na elektronikę. Decyzję na temat udogodnień, z jakich chcesz korzystać oraz ich rozmieszczenia podejmij na etapie projektowania instalacji elektrycznej. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek i potencjalnego kucia w ścianach. Zastanów się nad ustawieniem mebli i kontaktów. Wpływ na projektowanie instalacji elektrycznej będzie również miało usytuowanie oświetlenia oraz to gdzie i jak urządzona będzie kuchnia, łazienka i toaleta.

Dlaczego to takie trudne?

Samodzielne projektowanie domu rodzinnego czy mieszkania to zadanie niewątpliwie ekscytujące, ale i często niełatwe. Okazuje się, że aby przestrzeń mieszkalna była piękna i wygodna trzeba pod uwagę wziąć wiele czynników. To, co się podoba, nie musi wcale być praktyczne. A przecież dom to miejsce, które nie tylko ma zachwycać, ale także dostarczać komfortu i wygody. W przypadku, gdy potrzebujesz pomocy w aranżacji wnętrz – zasięgnij rady profesjonalnych architektów wnętrz, którzy przekują wizję w funkcjonalną i zachwycającą rzeczywistość.

Podsumowanie

Jeśli szukasz architektów i projektantów z doświadczeniem – skontaktuj się z nami! Jesteśmy studiem aranżacji wnętrz z Poznania, jednak działamy także na terenie Opalenicy, Ostrowa Wlkp., Szamotuł, Środy Wlkp, Wągrowca, Wrześni i innych miejscowości! Pomożemy Ci spełnić marzenia o pięknym mieszkaniu, domu lub innej przestrzeni.

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.