<-
inspiracje

3 pomysły na projekt nowoczesnego biura!

Czy Twoje biuro jest przyjazne dla pracowników i środowiska? Odkryj najnowsze trendy w aranżacji biur, takie jak strefy chillout, ekologia czy styl loftowy. Zobacz, jak spersonalizowane podejście do projektowania biur może zwiększyć wydajność i zadowolenie pracowników. Przeczytaj artykuł, aby poznać kluczowe elementy aranżacji pomieszczeń biurowych, które wpłyną na jakość pracy i atmosferę w firmie.
3 pomysły na projekt nowoczesnego biura!

Współcześnie biura przestały być surowymi przestrzeniami. Przy projektowaniu pomieszczeń biurowych bierze się pod uwagę coraz więcej czynników. Wnętrza biur mają wspierać komfort pracy i być wizytówką firmy. Zastanawiasz się, jaka aranżacja sprawdzi się najlepiej? Zobacz 3 pomysły, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Biuro ze strefą chillout

Coraz częściej w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy pojawiają się tzw. strefy chilloutu, czyli inaczej mówiąc – wypoczynku. To bardzo silny trend, który pojawił się kilka lat temu i mimo upływu czasu nie słabnie. Wpisuje się on w potrzeby nowych pokoleń pracowników, dlatego, jeśli chcesz ich przyciągnąć – warto zdecydować się na taką przestrzeń. Umieszczenie jej w budynku biura ociepli także wizerunek firmy. Co powinno znaleźć się w strefie chillout? Na pewno niektóre z poniższych przedmiotów:

Jeśli chcesz czegoś ekstra, możesz wyłożyć fragment podłogi dywanem imitującym trawnik lub zamontować mini golf. Na ścianę warto zaaplikować fototapetę z widokiem na ocean lub góry. Duże rośliny, np. palmy lub monstery w okazałych donicach wspaniale uzupełnią wystrój. Jednak to tylko niektóre z wariantów. Możliwości jest dużo więcej. Jeśli chcesz czegoś naprawdę wyjątkowego – skorzystaj z usług profesjonalnych projektantów wnętrz.

Natura, komfort i ekologia w pomieszczeniach biurowych

Bycie eko przestaje być modą, a staje się koniecznością. Nowoczesne biuro, które nawiązuje do środowiska naturalnego to przestrzeń, która pozytywnie wpływa na wizerunek firmy w oczach klientów i pracowników. Dodatkowo obecność roślin i koloru zielonego korzystnie oddziałuje na koncentrację. Powstał nawet termin „styl ekologiczny”. Taki rodzaj aranżacji nawiązuje w pewnym stopniu do wnętrz wykonanych w stylu skandynawskim. Co uwzględnić w ekologicznych pomieszczeniach biurowych?

Takie pomieszczenia biurowe będą na pewno bardziej przytulne, dlatego to wybór raczej dla niewielkich organizacji. Jeśli interesuje Cię temat organicznego projektowania, zapoznaj się z terminem „biophilic design”. Możesz też skorzystać z pomocy biura architektonicznego z Poznania , które pomoże Ci stworzyć tego typu przestrzeń.

Projekt nowoczesnego biura

Naturalna cegła we wnętrzu biura

Jeśli wolisz stonowane pomieszczenia biurowe, ale chcesz stworzyć aranżację wnętrza z charakterem – postaw na cegły. Jeśli budynek Twojej firmy nie umożliwia wyeksponowania naturalnej cegły, skorzystaj ze specjalnych paneli ściennych. Po nałożeniu ich na ścianę uzyskasz niezwykły efekt.

W takiej aranżacji sprawdzą się proste meble utrzymane w odcieniach szarości. Doskonale wpasuje się grafit. Taka loftowa aranżacja będzie dość surowa, ale jednocześnie niezwykle elegancka.

Projektowanie biur – aranżacja zgodna z potrzebami i misją

Każda firma jest inna, dlatego projektowanie biur powinno odbywać się w oparciu o indywidualne preferencje i cechy biznesu. Niektóre z czynników, które dobrze wziąć pod uwagę przy projektowaniu biura to:

Podsumowanie

Jeśli interesuje Cię aranżacja wnętrz biura – skontaktuj się z nami!. Zaprojektujemy dla Ciebie pomieszczenia biurowe, które idealnie wpiszą się w Twoje potrzeby oraz założony budżet. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w aranżacji pomieszczeń biurowych oraz znajomości trendów potrafimy stworzyć wnętrze każdego typu. Jesteśmy z Poznania, ale działamy także poza stolicą Wielkopolski. Zapraszamy!

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.