Nadzór autorski nad projektem wnętrza – realizacja prac w zgodności z planem

W ramach świadczonych usług proponujemy nadzór autorski nad projektem wnętrza. Jego pełnienie pozwala mieć pewność, że realizacja wykonanej przez nas koncepcji przestrzennej przebiega w zgodności z wytyczanymi i zamysłami architektonicznymi. Podjęcie kontroli nad wdrożeniem daje też gwarancję prawidłowego wprowadzenia ewentualnych zmian w aranżacji, o ile będą one konieczne. Poza wysokim poziomem wdrożenia sprawowanie czynności monitorujących przebieg prac przekłada się także na oszczędność czasu i nerwów klienta.

Czym jest i na czym polega nadzór autorski nad projektem wnętrza?

Na czym dokładnie polega usługa sprawowania nadzoru autorskiego? Jej głównym celem jest zapewnienie maksymalnej zgodności realizacji prac z projektem tak, aby gotowa inwestycja w największym – najlepiej w pełnym – zakresie oddawała zamysł architekta i zarazem wymagania klienta. Należy mieć bowiem świadomość, że aranżacja wnętrza jest dopiero pierwszym etapem inwestycji, a to, czy uda się osiągnąć zawarte w niej zamierzenia, w znacznym stopniu zależy także od czynności podejmowanych przez osoby wykonujące działania budowlane i wykończeniowe. Podjęcie i pełnienie nadzoru autorskiego na tym polu przez naszych specjalistów pozwala oczekiwać, że efekty pracy spełnią Twoje oczekiwania.

Dla kogo usługa pełnienia czynności nadzoru autorskiego

Polecamy tę usługę w szczególności osobom i podmiotom bez doświadczenia i wiedzy na temat budowy czy wykończenia pomieszczeń. W takim przypadku łatwo bowiem przeoczyć ewentualne nieprawidłowości w realizacji projektu, dlatego decyzja dotycząca podjęcia i pełnienia czynności nadzoru autorskiego przez nasz zespół jest w stu procentach słuszna i trafna. Gwarancja zgodności rezultatów ze wstępnymi założeniami koncepcyjnymi pozwala oczekiwać wnętrza, które jest dokładnie takie, jak sobie życzysz.

Jak działamy

W ramach usługi nadzoru autorskiego odpowiadamy m.in. za koordynację prac wykonawców, którym poza samą dokumentacją i wytycznymi projektowymi przekazujemy ponadto wszystkie inne informacje oraz wskazówki pomocne we wdrożeniu. Jesteśmy od tego, żeby wyjaśniać wszelkie wątpliwości i niejasne kwestie na etapie prac budowlanych i wykończeniowych, a także uzgadniamy i pełnimy kontrolę zgodności oraz prawidłowości ewentualnych modyfikacji w realizacji projektu wnętrza. Głównym i zarazem finalnym celem podjęcia i sprawowania czynności nadzoru autorskiego jest weryfikacja efektów działania ekipy wykończeniowej.

Brak wiedzy na temat jakości i zgodności prac budowlanych oraz wykończeniowych z projektem wiąże się z ryzykiem uzyskania rezultatów, które od niego odbiegają, również z uwagi na możliwą konieczność wprowadzenia zmian w jego założenia. Taka potrzeba może się pojawić ze względów na różne okoliczności, a jej wdrożenie we wstępnej koncepcji wnętrza bez konsultacji z projektantami wiąże się z ryzykiem zniweczenia pierwotnie planowanych rozwiązań. Zlecenie nam pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją czynności przez wykonawców to dobry wybór – podjęcie i sprawowanie kontroli przez doświadczonych specjalistów pozwala spodziewać się optymalnych efektów.

Dlaczego warto zlecić pełnienie nadzoru autorskiego

Dzięki naszemu wsparciu znacząco zmniejsza się prawdopodobieństwo nieprawidłowości we wdrożeniu koncepcji architektonicznej wnętrza, a wszystkie czynności w tym zakresie przebiegają sprawniej i szybciej. Ograniczone zostaje ryzyko potencjalnie kosztownych usterek i niezgodności, a krótszy czas oczekiwania na wykonanie prac pozwala szybciej zacząć korzystać z nieruchomości czy udostępnić ją do sprzedaży albo na wynajem na lokalnym rynku.

Podjęcie i sprawowanie nadzoru autorskiego nad zgodnością realizacji z projektem to specjalność Studio Motiv – zleć nam pełnienie tej funkcji i przekonaj się o tym osobiście! Rozpocznij współpracę i zyskaj gwarancję, że inwestycja zostanie wdrożona w sposób odpowiadający wstępnym założeniom, a ewentualne poprawki będą wprowadzone płynnie i bez zbędnej ingerencji we wcześniej przygotowaną koncepcję.

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.