Nadzór autorski nad projektem wnętrza – realizacja prac w zgodności z planem

W ramach świadczonych usług proponujemy nadzór autorski nad projektem wnętrza. Jego pełnienie pozwala mieć pewność, że realizacja wykonanej przez nas koncepcji przestrzennej przebiega w zgodności z wytyczanymi i zamysłami architektonicznymi. Podjęcie kontroli nad wdrożeniem daje też gwarancję prawidłowego wprowadzenia ewentualnych zmian w aranżacji, o ile będą one konieczne. Poza wysokim poziomem wdrożenia sprawowanie czynności monitorujących przebieg prac przekłada się także na oszczędność czasu i nerwów klienta.

Czym jest i na czym polega nadzór autorski nad projektem wnętrza?

Na czym dokładnie polega usługa sprawowania nadzoru autorskiego? Jej głównym celem jest zapewnienie maksymalnej zgodności realizacji prac z projektem tak, aby gotowa inwestycja w największym – najlepiej w pełnym – zakresie oddawała zamysł architekta i zarazem wymagania klienta. Należy mieć bowiem świadomość, że aranżacja wnętrza jest dopiero pierwszym etapem inwestycji, a to, czy uda się osiągnąć zawarte w niej zamierzenia, w znacznym stopniu zależy także od czynności podejmowanych przez osoby wykonujące działania budowlane i wykończeniowe. Podjęcie i pełnienie nadzoru autorskiego na tym polu przez naszych specjalistów pozwala oczekiwać, że efekty pracy spełnią Twoje oczekiwania.

Architekt wykonujący pomiary przy pomocy linijki

Dla kogo usługa pełnienia czynności nadzoru autorskiego

Polecamy tę usługę w szczególności osobom i podmiotom bez doświadczenia i wiedzy na temat budowy czy wykończenia pomieszczeń. W takim przypadku łatwo bowiem przeoczyć ewentualne nieprawidłowości w realizacji projektu, dlatego decyzja dotycząca podjęcia i pełnienia czynności nadzoru autorskiego przez nasz zespół jest w stu procentach słuszna i trafna. Gwarancja zgodności rezultatów ze wstępnymi założeniami koncepcyjnymi pozwala oczekiwać wnętrza, które jest dokładnie takie, jak sobie życzysz.

Jak działamy

W ramach usługi nadzoru autorskiego odpowiadamy m.in. za koordynację prac wykonawców, którym poza samą dokumentacją i wytycznymi projektowymi przekazujemy ponadto wszystkie inne informacje oraz wskazówki pomocne we wdrożeniu. Jesteśmy od tego, żeby wyjaśniać wszelkie wątpliwości i niejasne kwestie na etapie prac budowlanych i wykończeniowych, a także uzgadniamy i pełnimy kontrolę zgodności oraz prawidłowości ewentualnych modyfikacji w realizacji projektu wnętrza. Głównym i zarazem finalnym celem podjęcia i sprawowania czynności nadzoru autorskiego jest weryfikacja efektów działania ekipy wykończeniowej.

Brak wiedzy na temat jakości i zgodności prac budowlanych oraz wykończeniowych z projektem wiąże się z ryzykiem uzyskania rezultatów, które od niego odbiegają, również z uwagi na możliwą konieczność wprowadzenia zmian w jego założenia. Taka potrzeba może się pojawić ze względów na różne okoliczności, a jej wdrożenie we wstępnej koncepcji wnętrza bez konsultacji z projektantami wiąże się z ryzykiem zniweczenia pierwotnie planowanych rozwiązań. Zlecenie nam pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją czynności przez wykonawców to dobry wybór – podjęcie i sprawowanie kontroli przez doświadczonych specjalistów pozwala spodziewać się optymalnych efektów.

taśmy miernicze ułożone na papierze technicznym

Dlaczego warto zlecić pełnienie nadzoru autorskiego

Dzięki naszemu wsparciu znacząco zmniejsza się prawdopodobieństwo nieprawidłowości we wdrożeniu koncepcji architektonicznej wnętrza, a wszystkie czynności w tym zakresie przebiegają sprawniej i szybciej. Ograniczone zostaje ryzyko potencjalnie kosztownych usterek i niezgodności, a krótszy czas oczekiwania na wykonanie prac pozwala szybciej zacząć korzystać z nieruchomości czy udostępnić ją do sprzedaży albo na wynajem na lokalnym rynku.

Podjęcie i sprawowanie nadzoru autorskiego nad zgodnością realizacji z projektem to specjalność Studio Motiv – zleć nam pełnienie tej funkcji i przekonaj się o tym osobiście! Rozpocznij współpracę i zyskaj gwarancję, że inwestycja zostanie wdrożona w sposób odpowiadający wstępnym założeniom, a ewentualne poprawki będą wprowadzone płynnie i bez zbędnej ingerencji we wcześniej przygotowaną koncepcję.

Sprawdź nasze realizacje:

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.