Prezentowane przestrzenie domu w Poznaniu łączą estetykę klasyczną, tradycyjną, z elementami stylu angielskiego i nowoczesnego.
Podstawowymi tworzywami widocznymi na ścianach i podłogach są kamień (marmur, grafit) oraz drewno (dąb, buk). Połączenie naturalnych materiałów daje efekt w postaci łagodnego, przytulnego wystroju o bardzo mocno zaznaczonych rysach charakterystycznych. Ze względu na fakt, że zarówno drewno, jak i kamień, posiadają jedyne w swoim rodzaju wzory, usłojenia, a także barwy – przyczyniają się do znacznej indywidualizacji wnętrz. Stanowią ozdobę samą w sobie – aranżacje z ich użyciem nie wymagają zatem dodatkowych akcesoriów.
Właściciele domu widocznego poniżej postawili projektantowi jasne cele. Chcieli mieszkać w otoczeniu pięknych w swej prostocie elementów architektury małej. Zależało im na oszczędności estetyki, jasnych barwach, podkreśleniu przestronności poszczególnych pomieszczeń oraz na funkcjonalności.
Architekt wnętrz ustawił więc w centralnym punkcie przestrzeni otwartej duży drewniany stół wraz z wygodnymi, tapicerowanymi krzesłami. Razem z obszernymi lampami wiszącymi nad blatem zestaw stanowi ergonomiczną jadalnię.
Aneks kuchenny został oddzielony od strefy dziennej marmurowym murkiem, do którego przylega drewniany blat oraz modne krzesła. Kuchnia, podobnie jak pozostała część domu, jest prosta w stylistyce, jasna, przestronna.
Strefa wypoczynkowa składa się z komfortowego narożnika w ciepłym odcieniu szarości oraz designerskiego, nieco ciemniejszego fotela. Drewniane, cienkie nóżki nawiązują do estetyki lat siedemdziesiątych minionego wieku. Szklany blat niewielkiego stolika wsparty na kamiennym podeście o falistym kształcie to natomiast kwintesencja nowoczesnej sztuki użytkowej.
Jeżeli nasze realizacje przypadły Państwu do gustu, a jednocześnie szukają Państwo studia projektowania wnętrz z Poznania – serdecznie zapraszamy do współpracy.