Mieszkanie na Ogrodach w Poznaniu

X

W prezentowanej realizacji pierwszoplanową rolę odgrywa połączenie drewna i kamienia. Naturalne tworzywa dodają wnętrzom elegancji, klasy, a jednocześnie przytulności. Zarówno kuchnia, jak i pokój dzienny czy sypialnia wyposażone są w meble o prostych konstrukcjach, bez zbędnych ozdobników.

Celem architekta wnętrz było stworzenie aranżacji ponadczasowych i uniwersalnych. Mieszkańcy apartamentu na poznańskich Ogrodach lubują się w klasyce oraz prostocie. Ich marzeniem było zamieszkanie w przytulnym miejscu, stworzonym do relaksu i odpoczynku, w którym nie przytłacza zbytnia ilość bibelotów, drobnych akcesoriów ani pstrokatych barw. Połączenie barw ziemi z naturalnymi tworzywami okazało się strzałem w dziesiątkę.

Mieszkanie jest bardzo ciekawe pod względem architektonicznym. Projektant podkreślił niebanalny układ, stawiając na granicy przedpokoju i strefy dziennej drewniany regał na przedmioty codziennego użytku oraz książki. Duże lustro ulokowane na ścianie przeciwległej do wejścia optycznie powiększa przestrzeń, dodając jej lekkości.

Kamienne płytki o piaskowym wzorze w łazience są nawiązaniem do naturalnej estetyki. I tutaj prostota, a zarazem funkcjonalność wysuwa się na pierwszy plan.

Intrygujące obrazy przedstawiające motywy zwierzęce lub roślinne o geometrycznych zarysach stanowią ciekawy kontrast do wszechobecnej oszczędności stylistycznej. Mocne akcenty kolorystyczne i abstrakcja są przeciwwagą dla delikatności oraz łagodności opisywanych przestrzeni.

Jeżeli szukają Państwo studia projektowania wnętrz z Poznania wyróżniającego się oryginalnymi pomysłami oraz dbałością o każdy szczegół – zachęcamy do współpracy. Mogą Państwo na nas liczyć.

Projektowanie wnętrz – Studio Motiv w Poznaniu

No votes yet.
Please wait...

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania związane z projektem Waszego domu bądź biura, chętnie na nie odpowiemy.
Przejdź do kontaktu logo
Projekt kuchni z akcentami bieli oraz miedzi
Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.