<-
inspiracje

Aranżacja wnętrz samodzielnie czy z projektantem? Sprawdź, co będzie lepsze dla Ciebie

Przymierzasz się do remontu mieszkania albo urządzasz nowy dom? Zastanawiasz się, czy aranżację wnętrz wykonać samodzielnie, czy powierzyć to zadanie projektantowi? To dylemat, który dopada wiele osób. Zanim zdecydujesz, która opcja jest lepszym rozwiązaniem, porównaj obie! Ty w roli projektanta wnętrz Wykończenie pomieszczenia albo przeprowadzenie remontu na własną rękę jest możliwe, jeśli: dysponujesz czasem, aby […]
Aranżacja wnętrz samodzielnie czy z projektantem? Sprawdź, co będzie lepsze dla Ciebie

Przymierzasz się do remontu mieszkania albo urządzasz nowy dom? Zastanawiasz się, czy aranżację wnętrz wykonać samodzielnie, czy powierzyć to zadanie projektantowi? To dylemat, który dopada wiele osób. Zanim zdecydujesz, która opcja jest lepszym rozwiązaniem, porównaj obie!

Ty w roli projektanta wnętrz

Wykończenie pomieszczenia albo przeprowadzenie remontu na własną rękę jest możliwe, jeśli:

Zarówno projektowanie wnętrz, jak i dobór materiałów wykończeniowych oraz elementów wyposażenia wcale nie są łatwymi zadaniami. Ergonomia i komfort użytkowania pomieszczeń nie zależą tylko od mody, ale i wielu rozwiązań funkcjonalnych czy detali. Pamiętaj przy tym, że za wszystkie niedociągnięcia w projekcie czy błędy remontowe odpowiedzialność spadnie na Ciebie. Jeśli nie wymierzysz odpowiednio wszystkich pomieszczeń czy mebli, co jest kluczowe podczas aranżacji wnętrz, późniejsze prace malarskie, stolarskie czy zakupy mogą rodzić kolejne problemy w zakresie urządzania mieszkania albo domu. Weź też pod uwagę, że im przestrzeń jest większa, tym trudniej jest ją urządzić jeśli nie masz skonkretyzowanego pomysłu czy gustu.

5 powodów, dla których warto zatrudnić projektanta wnętrz

Dlaczego lepszym wariantem może okazać się zatrudnienie specjalisty? Poznaj korzyści, jakie mogą wynikać ze współpracy z nim:

Po pierwsze: aranżacja wnętrz dopasowana do Ciebie

Zanim projektant przygotuje spersonalizowaną ofertę, współpracę zaczyna od dokładnego wywiadu. Chce w ten sposób poznać Twój gust, ulubione style czy kolory. Ważne dla niego będzie też to, jak żyjesz na co dzień, Twoje zwyczaje, zainteresowania czy upodobania. Te wszystkie czynniki mają ogromny wpływ na projektowanie wnętrz. Na podstawie zebranej wiedzy specjalista przygotuje propozycję aranżacji inną dla rodziny z dziećmi, a inną dla młodego małżeństwa czy osoby mieszkającej samotnie. Składać się na nią będą różne detale, takie jak np. dodatkowe fotele, mały lub duży stół, zabudowa kuchni z blatem i krzesłem, odpowiednio doświetlone biurko, stylowa biblioteczka itd., dopasowane do konkretnych użytkowników.

Ponadto profesjonalista na bieżąco śledzi zmieniające się trendy w dziedzinie aranżacji wnętrz i zna podstawowe zasady w zakresie ich urządzania. Dzięki temu ma szeroką wiedzę oraz niezbędne kompetencje, aby stworzyć projekty perfekcyjnie dopasowane do oczekiwań i stylu życia przyszłych lokatorów.

Po drugie: oszczędność czasu

Możesz uczestniczyć w wyborze materiałów budowlanych, mebli oraz innych artykułów wnętrzarskich lub zostawić to projektantowi, który z racji swojego zawodu doskonale orientuje się na tym rynku. Wybierze wówczas te, które spełnią Twoje oczekiwania oraz będą odpowiadać budżetowi. Podobna sytuacja dotyczyć może kwestii nadzoru budowlanego. Specjalista w ramach swoich usług osobiście będzie czuwał nad realizacją projektu wnętrz przez wykonawców, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem.

Po trzecie: oszczędność pieniędzy

Za współpracę ze specjalistą od projektowania wnętrz będziesz musiał zapłacić. Weź jednak pod uwagę to, że ma on dużą wiedzę na temat cen na rynku i wie, gdzie można taniej kupić dany produkt dobrej jakości. Z racji znajomości ze sprzedawcami ma też możliwość poproszenia o zniżki dla swoich klientów. Ponadto zamówisz odpowiednią (zamiast za mało lub za dużo) ilość np. płytek, paneli, farby. Jeśli na ten cel założyłeś np. większą sumę, w tej sytuacji tylko na tym zyskasz! Aranżacja, którą przygotuje projektant wnętrz, pozwoli Ci więc uniknąć wielu problemów i zbędnych wydatków.

Po czwarte: funkcjonalne wnętrza

Pokój, salon czy kuchnia mają nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim być funkcjonalne. Projektant wnętrz zaplanuje przestrzeń tak, aby podzielona została np. na strefę dzienną i nocną oraz wyodrębni gospodarczą. Zadba, żeby każde pomieszczenie było odpowiednio doświetlone, a sprzęty w kuchni czy przedmioty codziennego użytku – właściwie rozmieszczone. Będzie także wiedział, gdzie powinny być zamontowane gniazdka i włączniki światła. Mieszkanie czy dom poza tym, że będą wyróżniać się walorami estetycznymi, zostaną więc też praktycznie urządzone.

Po piąte: spokój i wygoda

To nie Ty zajmujesz się przeglądaniem setek stron w internecie czy odwiedzaniem sklepów, aby znaleźć wszystkie niezbędne materiały, dodatki oraz przeglądaniem ofert firm i fachowców. Od tego jest projektant wnętrz, który czuwa nad logistyką zamówień. Zajmuje się tym zawodowo, więc wie, ile czasu potrzeba na ich realizację i w związku z tym może efektywnie zaplanować proces wykonania zlecenia. Zamiast Ciebie dzwoni, wysyła maile czy odbywa spotkania ze specjalistami z branży (wie, jak z nimi rozmawiać z korzyścią dla Twojego budżetu). W tej sytuacji Twoje osobiste zaangażowanie w to, aby dopilnować, żeby aranżacja wnętrz przebiegała zgodnie z planem, ograniczone jest do minimum. Oszczędzasz czas, unikasz niepotrzebnego stresu, zyskujesz spokój. Zlecenie koordynacji całego procesu urządzania mieszkania czy domu projektantowi jest więc wygodnym rozwiązaniem.

Jak wygląda współpraca z projektantem wnętrz?

Podczas pierwszej rozmowy określacie wspólnie temat i zakres pracy w zakresie aranżacji wnętrz. Projektant poznaje także Twoje indywidualne preferencje. Mając te wszystkie informacje, przystępuje do pracy, czyli:

Na każdym z tych etapów współpracy wspólnie konsultujecie wszystkie pomysły. Na bieżąco wprowadzacie ewentualne zmiany albo korekty, a specjalista prezentuje Ci efekty tej pracy.

Po zakończeniu fazy projektowej możesz skorzystać z autorskiej opieki nad wykonaniem zamówienia. Zatrudniony przez Cebie specjalista współpracuje na co dzień z różnymi firmami, która oferują kompleksowe wykonawstwo pomieszczeń. Dzięki temu masz możliwość skorzystania z usług sprawdzonych fachowców.

W zakresie prac projektanta wnętrz będzie więc opieka i dopilnowanie całego remontu oraz ekipy wykonawców, a także zakup potrzebnych materiałów budowlanych, dekoracji i mebli.

Gdy nie wiesz, na którą opcję się zdecydować…

Urządzanie domu czy mieszkania, aby były modne, funkcjonalne i spójne aranżacyjnie, z pewnością nie jest łatwe. Jednym z dylematów, jakie miewają osoby wahające się, czy projektowanie wnętrz zlecić specjaliści, czy też zająć się tym osobiście, jest obawa, że jego wizja będzie inna niż klienta. Tymczasem takie zamartwianie się jest często bezzasadne, ponieważ każde pomieszczenie domowe powinno być urządzone tak, abyś czuł się w nim komfortowo i spełniać Twoje oczekiwania w zakresie estetycznym i funkcjonalnym. Rolą projektanta nie jest kwestionowanie Twoich pomysłów czy namawianie Cię do realizacji niekorzystnych dla Ciebie rozwiązań praktycznych albo wizualnych.

Skorzystaj z naszej oferty!

Współpraca z projektantem wnętrz niesie za sobą wiele korzyści. Decydując się na skorzystanie z oferty firmy Studio Motiv z Poznania możesz liczyć na atrakcyjne ceny i nadzór nad projektem gratis. Chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze oraz uniknąć niepotrzebnego stresu podczas aranżacji pomieszczeń? Pozwól kompleksowo działać zawodowcom!

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.