<-
inspiracje

Deski drewniane czy panele – co wybrać na podłogę?

Co położyć na podłodze – deski drewniane czy panele? Nie wiesz, co wybrać? W takim razie poznaj zalety i wadu obu tych rozwiązań. Sprawdź też, co projektanci wnętrz biorą pod uwagę, dobierając podłogę do wnętrza!
Deski drewniane czy panele – co wybrać na podłogę?

Jak połączyć estetykę z funkcjonalnością, wybierając materiał na wykończenie podłóg? Lepiej kupić deski drewniane czy panele podłogowe? Co doradziłby projektant wnętrz? Najpierw zapoznałby Cię z zaletami i wadami każdego z tych rozwiązań. Dopiero dzięki dobrej znajomości ich mocnych i słabych stron, będziesz w stanie zdecydować, co sprawdzi się najlepiej w Twoim domu. Zobacz więc zestawienie cech tych materiałów przygotowane przez Studio Motiv!

Wady i zalety desek drewnianych

Zacznijmy od szlachetnego, naturalnego drewna. Jego niewątpliwe zalety to:

Wiele osób ceni deski drewniane także za to, że są naturalne i wprowadzają w domu przyjemną atmosferę. Mimo tych zalet mają też pewne wady. Należą do nich:

Jak w porównaniu z tym materiałem wypadają panele podłogowe?

Wady i zalety paneli

Jeśli uważasz, że materiały drewnopodobne nie mogą się równać parkietom z desek drewnianych, to weź pod uwagę następujące zalety paneli podłogowych:

Dużą popularnością cieszą się ostatnio także panele winylowe, które są bardzo twarde i wytrzymałe, a przy tym wodoodporne i cienkie. Do wad paneli projektant wnętrz zaliczy:

Jak dopasować podłogę do wnętrza?

Jak zapewne już wiesz, niestety ani deski drewniane, ani panele podłogowe nie są rozwiązaniem idealnym. Jak w takim razie zdecydować, które z nich lepiej sprawdzą się w danym wnętrzu? Nasi projektanci wnętrz biorą przy tym pod uwagę następujące kwestie:

Nie wiesz, jaki materiał wybrać na podłogę? Skorzystaj z usług projektanta wnętrz

Czy po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, co wybrać? Jeśli wciąż nie wiesz, co sprawdzi się najlepiej, skorzystaj z doświadczenia i wiedzy projektanta wnętrz. Pamiętaj, nie musisz znać się na wszystkim, a szukanie pomocy u fachowców to najlepszy sposób na uniknięcie kosztownych pomyłek.

Potrzebujesz pomocy przy wykończeniu wnętrza? Wybierz Studio Motiv!

Podczas wykańczania wnętrz trzeba podejmować wiele decyzji. Tymczasem, jak widzisz, nawet wybranie materiału na podłogi potrafi być wyzwaniem. Deski drewniane i panele podłogowe to przecież nie wszystkie dostępne opcje. Jeśli chcesz mądrze wydać pieniądze na urządzenie domu, a przy tym mieć pewność, że całość będzie funkcjonalna, komfortowa i estetyczna, zapraszamy do nas. W Studio Motiv stworzymy dla Ciebie projekt skrojony pod Twoje potrzeby!

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.