<-
inspiracje

Poznańskie wnętrze

Głównym założeniem inwestora współpracującego ze Studiem Projektowym Motiv było zaprojektowanie nowoczesnego i funkcjonalnego w formie wnętrza. Stało się ono nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale co najważniejsze w codziennym użytkowaniu praktyczne. Budowa mieszkania dała możliwości wyburzenia wybranych ścian, co pozwoliło na uzyskanie dużej i otwartej przestrzeni.
Poznańskie wnętrze

Mieszkanie o łącznej powierzchni użytkowej 71m2 zlokalizowane jest w niedalekiej odległości od centrum Poznania, w nowym centrum kompleksowym.

Głównym założeniem inwestora współpracującego ze Studiem Projektowym Motiv było zaprojektowanie nowoczesnego i funkcjonalnego w formie wnętrza. Stało się ono nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale co najważniejsze w codziennym użytkowaniu praktyczne. Budowa mieszkania dała możliwości wyburzenia wybranych ścian, co pozwoliło na uzyskanie dużej i otwartej przestrzeni.

Kolor, który miał ożywić wnętrze został wybrany przez architektów.

Rozpoczęcie projektu:

Projekt został poprzedzony długą analizą rzutu, wykonanego w taki sposób, by klient otrzymał układ charakteryzujący się jak największą ergonomicznością wpisującą się w jego osobiste oczekiwania. Z kilku propozycji została wybrana ta, która spełniała wszystkie wymagania inwestora.  Układ funkcjonalny składa się w pierwszej z holu, w którym zdecydowaliśmy się na efektywne rozwiązania, jednocześnie z zachowaniem funkcjonalności.  Mimo tego, że do naszej dyspozycji nie było wiele przestrzeni znalazło się miejsce na zaprojektowanie oryginalnej szafy. Jej podest tworzy miejsce na dekoracyjną donicę.  Drzwi z wysoką ościeżnicą, przeszklenie i kryształowymi gałkami to element, który zwraca na siebie uwagę. Już w momencie wejścia widoczny jest niepowtarzalny, charakterystyczny styl mieszkania oraz jego zawężona kolorystyka.  Kolor drzwi, korpus mebli oraz blat kuchenny doskonale ze sobą kompilują się z orzechową podłogą. Ona z kolei w interesujący sposób przelewa się na część ściany w salonie. Taki wybór jest bardzo praktyczny, ponieważ sprawia, że wnętrze staje się przytulne i jednocześnie nowoczesne. Posadzka to duże gresowe płyty w barwach ciepłego popielu. Płyty w naturalny sposób łączą podłogę od wejścia do części kuchennej. W celu złamania i rozjaśnienia kolorystyki na ścianach i we frontach mebli króluje biel i lekki popiel, co nawiązuje oczywiście do posadzki. Intensywny kolor ma za zadanie ożywienie przestrzeni.  Tutaj zastosowaliśmy ciepły odcień żółci.

Część reprezentacyjna:

Część reprezentacyjna w postaci połączonego z kuchnią salonu została zaprojektowana z myślą o precyzyjnym rozplanowaniu układu funkcjonalnego. W kuchni oprócz podstawowych elementów znalazło się miejsce na kącik służący do tzw. szybkiego posiłku. Właśnie dlatego w projekcie pojawiła się winiarka, przy której znajdują się wysokie hokery idealnie skomponowane z krzesłami przy stole w części jadalnej. Kolorystyka mebli bierze pod uwagę kolorystykę panującą w salonie. Jest to ważne, ponieważ trzeba pamiętać, że kuchnia cały czas pozostaje otwarta na salon. Z uwagi na to, że inwestorem jest osoba młoda wdrożyliśmy w projekcie nowoczesne i odważne rozwiązania w postaci kolorowej i optymistycznej fototapety na ścianie. Jest ona przykryta funkcjonalnym szkłem, które skutecznie chroni przed zabrudzeniami. Ten zabieg sprawia, że minimalistyczna na pierwszy rzut oka kuchnia staje się ożywiona.

Mieszkanie na Grunwaldzie

W salonie:

W salonie, w jego centralnym punkcie zdecydowaliśmy się na ściankę TV. Jest ona praktycznym wyborem, ponieważ pełni ona aż dwie funkcje. Przy tym nie doprowadza ona do zmniejszenia powierzchni. Od strony salonu mamy do czynienia z efektem stylizowanej gipsowej ramy, która subtelnie nawiązuje do wykończenia sufitów podwieszanych w całym mieszkaniu. Sofa dopasowana do nowoczesnego stylu mieszkania to jednocześnie funkcja spania oraz przechowywania. W celu zapewnienia większej liczby miejsc siedzących w salonie zdecydowaliśmy się na pufy, które stały się najlepszą alternatywą dla stolika kawowego. Do puf dołączyliśmy zaprojektowaną przez nas okrągłą i zdejmowaną tacę wykonaną w kolorze orzecha. Salon to także miejsce, w którym znajduje się biały stół oraz tapicerowane krzesła na płozach. Akcentem dekoracyjnym wartym podkreślenia są grafiki, idealnie dobrane do całości wnętrza pod kątem kolorystycznym.

Zmienne oświetlenie:

Istotną rolę w tym projekcie odgrywa odpowiedni dobór zmiennego oświetlenia. Tutaj jest to rola nie do przecenienia. Sufity, które są tu podwieszone zostały wyposażone w funkcjonalne oświetlenie halogenowe oraz dekoracyjne listwy ledowe RGB. One po zmroku tworzą niepowtarzalny nastrój. Reszta sufitu została wyposażona w nowoczesne oprawy natynkowe w białym kolorze. Mają one ruchome źródła światła. Powoduje to dobre doświetlenie każdej przestrzeni, oświetlenie nie rzuca się przy tym w oczy. Matowe czarny lampy, które zostawaliśmy stały się atrakcyjnym kontrastem dla blatu barowego oraz stołu jadalnego.

Łazienka.

Mieszkanie na Grunwaldzie

Zaprojektowana w modnym w ostatnich miesiącach stylu hotelowym łazienka to stonowana kolorystyka, która opiera się na kontrastujących ze sobą włoskich płytkach gresowych w kolorze popielatym oraz czarnej szklanej mozaiki. Taka kombinacja nadaje niepowtarzalny charakter, który został doceniony przez inwestora. Łazienka została podzielona na dwie strefy kolorystyczne. Podział ten daje optyczne wrażenie powiększonej powierzchni. Nadaje dodatkowej głębi. Nowoczesna kwadratowa ceramika, chromowana armatura oraz czarne dodatki to gwarancja klasy oraz elegancji.

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.