<-
inspiracje

Czarna armatura łazienkowa

Cenisz oryginalne dodatki i nietuzinkowe aranżacje wnętrz? Na pewno spodoba Ci się czarna armatura łazienkowa – rzadko spotykana, ale wyjątkowa pod każdym względem. Wybierają ją osoby, które nie lubią nudy oraz starannie projektują i urządzają każde pomieszczenie w swoim domu. Zainteresowany? Czytaj dalej! Zrezygnuj z tradycyjnych rozwiązań Łazienka to jedno z tych miejsc, w którym […]
Czarna armatura łazienkowa

Cenisz oryginalne dodatki i nietuzinkowe aranżacje wnętrz? Na pewno spodoba Ci się czarna armatura łazienkowa – rzadko spotykana, ale wyjątkowa pod każdym względem. Wybierają ją osoby, które nie lubią nudy oraz starannie projektują i urządzają każde pomieszczenie w swoim domu. Zainteresowany? Czytaj dalej!

Zrezygnuj z tradycyjnych rozwiązań

Łazienka to jedno z tych miejsc, w którym zawsze pojawia się mniej więcej to samo wyposażenie – niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń publiczna, czy prywatna i w jakim stylu jest utrzymana. Wydawać by się mogło, że w tym wypadku projektanci wnętrz nie mają zbyt wielkiego pola manewru, a jednak cały czas udowadniają, że jest inaczej! Tak naprawdę tylko od właścicieli, czyli przyszłych użytkowników, zależy, czy łazienka będzie standardowa i przewidywalna, czy nietypowa i zaskakująca. Czarna armatura na pewno pozwoli nieco zmienić jej oblicze.

Unikatowa, ale dostępna

W sklepach oferowana jest najczęściej armatura biała. Czarna przez długi czas była trudno dostępna ze względu na koszt produkcji. Można ją było zobaczyć w domach celebrytów i osób o wysokich zarobkach, które było stać na taki kaprys. Prezentowano ją także w katalogach wnętrzarskich jako coś ekskluzywnego. Obecnie tego typu wyposażenie łazienek nadal uznawane jest za unikatowe, ale równocześnie coraz częściej pojawia się w ofercie nowoczesnych salonów i dużych domów handlowych, specjalizujących się w wystroju wnętrz. Jest to spowodowane rozwojem technologii i znacznym obniżeniem cen. Jednak wiele czasu upłynie, zanim społeczeństwo „przyzwyczai” się do czarnej armatury i uzna ją za alternatywę, a nie ekstrawagancję.

Coraz bardziej popularna

Kto ją wybiera? Na pewno osoby, które śledzą trendy i osobiście angażują się w projektowanie danego wnętrza. Zakup czarnej armatury nigdy nie jest dziełem przypadku, lecz starannie dobranym elementem, który idealnie pasuje do całości. Cenią ją też miłośnicy piękna i łazienek, które są nie tylko funkcjonalne, ale też efektowne i zachęcają do spędzania w nich wolnego czasu – sprzyjają relaksowi i regeneracji. Jeśli więc szukasz oryginalnych rozwiązań i lubisz niebanalne aranżacje, sprawdź, czy ciemny kompakt WC lub umywalka nie urozmaicą pomieszczenia, które właśnie urządzasz.

Do czego pasuje?

Wydaje się, że czarna armatura może być ryzykowna. Czy na pewno jest odpowiednia do każdego stylu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chciałyby zamontować ją w swojej łazience. My polecamy ją szczególnie:

Może też stać się częścią stylu retro, o ile odznacza się odpowiednim designem. Należy jednak pamiętać, że każda aranżacja jest inna – trzeba więc zwrócić na proporcje, by łazienka nie była zbyt ciemna i przytłaczająca.

Niekoniecznie w komplecie

Interesującą aranżację można uzyskać, wybierając tylko jedną czarną część armatury – na przykład baterię. Taki dodatek na pewno będzie się wyróżniać i świetnie prezentować. Wrażenie robi też umywalka w tym kolorze. Czarna toaleta? Dlaczego nie! Pamiętaj, że na rynku dostępnych jest wiele modeli w tym odcieniu – może akurat któryś z nich będzie idealny do Twojej łazienki? Sprawdzaj, próbuj, eksperymentuj – tylko w ten sposób uzyskasz wymarzony efekt.

Z połyskiem lub matowa

Wybierając armaturę, warto też zwrócić uwagę na względy praktyczne – ta o matowej fakturze bez wątpienia jest trudniejsza do utrzymania w czystości. Łatwiej zadbać o wersję z połyskiem, która jest nieco bardziej elegancka i mniej awangardowa. Niezależnie jednak od tego, jaką wybierzesz, Twoja łazienka będzie nietuzinkowa i być może zachęci Cię do zastosowania nieoczywistych rozwiązań także w innych pomieszczeniach Twojego domu!

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.