<-
inspiracje

Jak urządzić praktyczne mieszkanie na wynajem? Poznaj nasze propozycje!

Planujesz wynajem mieszkania i chcesz, aby było urządzone praktycznie i stylowo? Sprawdź, jak robią to profesjonaliści ze Studio Motiv – poznaj kilka porad, dzięki którym Twój lokal będzie funkcjonalny i przytulny. Daj się zainspirować!
Jak urządzić praktyczne mieszkanie na wynajem? Poznaj nasze propozycje!

Lokale przeznaczone na wynajem powinny spełniać kilka wymogów dotyczących aranżacji, aby sprostały oczekiwaniom najemców i jednocześnie nie przysparzały kłopotów właścicielom. Projektowanie takich wnętrz warto zlecić profesjonalistom – w Studio Motiv mamy doświadczenie w urządzaniu praktycznych mieszkań. Sprawdź, na co zwracamy uwagę i daj się zainspirować!

Funkcjonalnie, czyli jak?

Jako właściciel lokalu przeznaczonego na wynajem – zarówno krótkoterminowy, jak i na dłuższy czas – powinieneś zadbać o jego funkcjonalność. Praktyczne mieszkanie zapewnia najemcom komfort i daje możliwość personalizacji aranżacji, aby wnieść do niej nieco indywidualnego charakteru, co ma znaczenie, jeśli ktoś planuje zamieszkać w nim na dłużej. Liczy się jakość wyposażenia, materiały wykorzystane do wykończenia wnętrza oraz przemyślany projekt pozwalający w pełni wykorzystać metraż i potencjał drzemiący w każdym pomieszczeniu. W Studio Motiv urządzanie mieszkania na wynajem to jedna z naszych usług – oto jak to robimy!

Postaw na trwałe farby i tapety

Chcąc oddać inwestorom praktyczne mieszkanie na wynajem, w Studio Motiv zwracamy uwagę na jakość materiałów wykończeniowych – trwałe tapety i zmywalne farby, które nie stracą zbyt szybko koloru i mogą być czyszczone z powstałych na nich zabrudzeń, to pierwszy krok do sukcesu. Dzięki temu unikniesz konieczności szybkiego wykonywania remontu, a ściany z łatwością będzie można odświeżyć bez ponownego malowania. Zapomnij o prowizorycznych rozwiązaniach – o wiele korzystniej będzie wydać więcej pieniędzy i dłużej cieszyć się efektami niż zmagać się z pojawiającymi się problemami, za które to Ty – jako właściciel – będziesz odpowiedzialny.

Nie tylko wykończenie ścian ma znaczenie – na podłodze połóż panele, ponieważ można bez obaw myć je przeznaczonym do tego płynem. Blaty w kuchni powinny być odporne, podobnie jak wszystkie sprzęty i meble znajdujące się w mieszkaniu.

Wydziel funkcjonalne strefy

Planując wynajem mieszkania, należy dążyć do tego, aby aranżacja skłaniała potencjalnych najemców do zamieszkania właśnie w tym lokalu. Istotne znaczenie ma w tym projektowanie wnętrz, ponieważ – stosując odpowiednie rozwiązania – można wykreować atrakcyjny wystrój, w którym chce się przebywać. Warto zadbać o wydzielenie konkretnych stref:

Starannie zaprojektowane wnętrza pobudzają wyobraźnię – o wiele łatwiej jest zobaczyć w nich swój przyszły dom i przekonać się, że przebywanie tam będzie wygodne. Właśnie dlatego w Studio Motiv łączymy funkcjonalność z nienachalnym stylem.

Skup się na jasnych kolorach i przeszkleniach

Aranżacja mieszkania na wynajem nie może być nachalna ani krzykliwa – musi cechować się uniwersalnością, żeby trafiać w różne gusta i dawać przestrzeń na personalizację zgodnie z preferencjami najemców. Z tego powodu stawiaj na jasne barwy – biel czy beż będą najbezpieczniejsze, a żeby przełamać ich monotonny charakter, wybierz jeden lub dwa mocniejsze kolory i konsekwentnie stosuj je we wnętrzach w roli kontrastujących akcentów. Przeszklenia w postaci luster, dużych okien czy drzwi przesuwnych optycznie powiększą małe pomieszczenia i sprawią, że lokal będzie wyglądał na przestronny i słoneczny.

Nie chcesz sam zajmować się wystrojem wnętrza? Postaw na Studio Motiv!

Z chęcią pomożemy Ci przygotować praktyczne mieszkanie na wynajem – w Studio Motiv zajmujemy się urządzaniem wnętrz, które zachwycają gustownym stylem i funkcjonalnością. Zgłoś się do nas – projektowanie to nasza specjalność i doskonale wiemy, jak stworzyć przestrzeń przyjazną najemcom, ergonomiczną i przytulną!

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.