<-
inspiracje

Ogrzewanie podłogowe – jaki wybrać materiał na podłogę?

Co położyć na ogrzewanie podłogowe? Jakie materiały sprawdzają się najlepiej? Jeśli właśnie wykańczasz podłogi w swoim domu, to koniecznie przeczytaj ten artykuł! Sprawdź, jakie rozwiązania masz do dyspozycji i co uwzględniać przy wyborze.
Ogrzewanie podłogowe – jaki wybrać materiał na podłogę?

Lubisz czuć przyjemne ciepło pod stopami, kiedy za oknem szaleje zima? W takie dni szczególnie ceni się ogrzewanie podłogowe. Wiele osób chce je mieć już nie tylko w łazience, ale w całym domu. Projektanci wnętrz lubią to rozwiązanie także dlatego, że w przeciwieństwie do grzejników nie widać go i nie ogranicza możliwości ustawiania mebli. Pytanie tylko, jaka podłoga do ogrzewania podłogowego sprawdza się najlepiej? W tym artykule przedstawimy Ci kilka możliwości!

Na co zwrócić uwagę, wybierając materiał na podłogę na ogrzewanie podłogowe?

O ile na gołą posadzkę można położyć w zasadzie każdy materiał, o tyle na instalację ogrzewania podłogowego już nie. Tutaj trzeba wybrać, biorąc pod uwagę:

Powstaje więc pytanie, które podłogi spełniają powyższe wymagania? Zobacz, co w tej sprawie powiedziałby Ci doświadczony projektant wnętrz.

Jaką podłogę na ogrzewanie podłogowe wybrać? Przegląd możliwości

Na szczęście jest w czym wybierać. W sklepach można dostać wiele produktów, które nadają się na podłogę do ogrzewania podłogowego, np.:

Każda z wymienionych podłóg ma swoje zalety i wady. Różnią się między sobą nie tylko ceną i wyglądem, ale też grubością i efektywnością energetyczną. Niektóre nadają się do każdej podłogówki, inne najlepiej sobie radzą z instalacją wodną. Dlatego trzeba się dobrze zastanowić, zanim wybierze się którąś z nich.

Jak połączyć funkcjonalność z wyglądem? Postaw na projektanta wnętrz

Wybór odpowiedniego materiału może dodatkowo skomplikować uwzględnienie czynnika estetycznego. Przecież podłoga musi być nie tylko funkcjonalna, ale też po prostu ładna. Niektórzy chcieliby, żeby w większości pomieszczeń była taka sama, a inni wolą mieć w kuchni, łazience i przedpokoju nawierzchnie z różnych materiałów. W takim przypadku dodatkowym wyzwaniem jest dopasowanie do siebie grubości produktów kładzionych na ogrzewanie podłogowe. Panele winylowe są cieniutkie, podczas gdy płytki lub kamień mają sporo większą grubość, a do tego wymagają użycia warstwy kleju.

Jak więc połączyć funkcjonalność z wyglądem? Najlepiej zdać się na pomoc doświadczonego projektanta wnętrz, który wie, jakie materiały najlepiej ze sobą zestawiać. Zna też sposoby ich łączenia i uwzględnia zarówno kwestie praktyczne, jak i estetyczne.

Postaw na najwyższą jakość ze Studio Motiv

Panele, płytki, deski warstwowe, a może kamień – które z tych podłóg wybierzesz do siebie na ogrzewanie podłogowe? Zdajemy sobie sprawę, że wybór może nie być prosty. Jeśli jednak tak jak my cenisz wysoką jakość produktów oraz estetykę i funkcjonalność, to będziemy w stanie Ci pomóc! Projektanci wnętrz ze Studio Motiv zaproponują Ci optymalne połączenia. Wskażemy najlepsze produkty, które będą cieszyć oczy przed długie lata użytkowania. Wejdź na naszą stronę i obejrzyj nasze projekty, a przekonasz się, że znamy się na rzeczy!

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.