<-
inspiracje

Kamień naturalny – dlaczego warto mieć go w swoim domu?

Marzysz o przytulnym, eleganckim i ponadczasowym wnętrzu? A może chcesz dodać mu pazura? W obu przypadkach świetnie sprawdzi się kamień naturalny! Sprawdź, dlaczego warto go wybrać i jaki rodzaj jest najlepszy.
Kamień naturalny – dlaczego warto mieć go w swoim domu?

Płytki na podłodze, panel ścienny, obudowa kominka, blat kuchenny… To tylko niektóre sposoby na to, by wykorzystać kamień naturalny w wystroju wnętrz. Kamienne wykończenie może wyglądać nowocześnie, glamour, rustykalnie czy industrialnie – m.in. w zależności od wykorzystanego materiału. Dlaczego w trakcie projektowania i aranżacji warto postawić właśnie na granit, marmur, piaskowiec lub inny surowiec? Podpowiada projektant ze Studia Motiv!

Kamień naturalny, czyli co?

Tak naprawdę kamień naturalny to po prostu rodzaj surowca występującego w przyrodzie. To skały lub minerały, które wydobywa się z ziemi. We wnętrzach wykorzystuje się już specjalnie przygotowane elementy, np. w postaci płytek o różnej wielkości.

Dzięki odpowiedniej obróbce są trwałe, wytrzymałe i odporne na różne warunki. Jednocześnie pięknie prezentują się m.in. na ścianie czy podłodze. Dobrze wyglądają z innymi materiałami, takimi jak drewno, cegła, szkło czy metal.

Kamień naturalny, w zależności od rodzaju (np. granit, marmur, piaskowiec) może mieć różną kolorystykę i fakturę. Tak naprawdę nie ma dwóch identycznych płytek czy elementów, co czyni ten rodzaj wykończenia niepowtarzalnym.

Gdzie można wykorzystać kamień naturalny?

Dziś płyty i panele z kamienia naturalnego są dostępne w różnych wariantach i rozmiarach. Część z nich nadaje się do użytku nawet w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Ten rodzaj surowca można więc zastosować w dowolnym miejscu – salonie, kuchni, łazience, przedpokoju czy sypialni, a nawet ogrodzie lub tarasie. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor, fakturę i wielkość płytek. Najczęstsze sposoby na zaaranżowanie tego materiału:

Które kamienie naturalne dobrze sprawdzą się w domu?

Każdy z kamieni naturalnych ma trochę inne właściwości, m.in. odporność na temperaturę czy twardość. Różni się również kolorem, wzorem i fakturą. Wśród najczęściej wykorzystywanych surowców znajdują się:

Jak dopasować kamień naturalny do wnętrza?

Już wiesz, że istnieje wiele różnych kamieni naturalnych, których właściwości są różnorodne. Jak dopasować materiał do projektowanego wnętrza?

Specjalista bierze pod uwagę przede wszystkim rodzaj pomieszczenia. Dobór materiału zależy m.in. od wilgotności powietrza czy indywidualnych potrzeb (przykładowo płyty kamienne w łazience muszą być gładkie, wytrzymałe i antypoślizgowe). Kluczowy jest również design mieszkania czy domu.

Aby zawsze mieć pewność, że kamień naturalny będzie odpowiednio dopasowany, warto postawić na wsparcie. Projektanci ze Studia Motiv doskonale znają właściwości różnych surowców i perfekcyjnie je dobierają.

Wybierz architekta wnętrz ze Studio Motiv i ciesz się pięknym domem!

Elegancki, klasyczny i oryginalny kamień naturalny doskonale komponuje się z wieloma stylistykami i może podkreślić charakter wnętrza. Tak naprawdę w tym przypadku ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Dobry projektant wnętrz zaproponuje Ci szereg rozwiązań, dzięki którym stworzysz wymarzoną przestrzeń. Skontaktuj się z architektem ze Studia Motiv i mieszkaj tak, jak chcesz.

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.