<-
inspiracje

Jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń do pracy w domu? Podpowiadamy!

Praca z domu może być wyzwaniem, jeśli nie zorganizujesz sobie funkcjonalnego kącika biurowego. Tylko jak to zrobić? W tym artykule podpowiadamy, od czego zacząć, czego unikać i co koniecznie uwzględnić w pracach projektowych. Zapraszamy do lektury!
Jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń do pracy w domu? Podpowiadamy!

Czy Ty też pracujesz zdalnie? Jeśli tak, zapewne dobrze wiesz, jak trudne może być urządzanie domowego biura. Nagle okazuje się, że trzeba przy tym uwzględnić sporo różnych czynników, a samo biurko i fotel obrotowy naprawdę nie wystarczą. Właśnie dlatego, projektanci wnętrz ze Studia Motiv, mają dla Ciebie kilka bardzo praktycznych rad. Dzięki nim łatwiej Ci będzie mądrze zorganizować sobie przestrzeń roboczą i efektywnie wykonywać pracę z domu.

Przemyśl, jakie meble i oświetlenie będą dobre do charakteru Twojej pracy

Od czego powinieneś zacząć? Od zastanowienia się, jakie meble i oświetlenie będą odpowiednie do charakteru Twojej pracy. Inne wymagania ma księgowa, inne architekt, a jeszcze inne grafik komputerowy czy copywriter. Odpowiedz więc na następujące pytania:

Przemyślenie tych kwestii ułatwi Ci określenie, jakiej wielkości stół lub biurko jest Ci potrzebne, oraz ile szafek lub półek powinieneś uwzględnić w swoim projekcie.

Warto też zastanowić się, jak dokładnego oświetlenia potrzebujesz, żeby Twoja praca z domu nie męczyła zbytnio wzroku. Oczywiście inne będzie wymagane do prac kreślarskich, a inne do pisania na komputerze. Ustal więc, co jest niezbędne w Twoim przypadku, a łatwiej Ci będzie urządzić swoje domowe biuro tak, jak zrobiłby to zawodowy projektant wnętrz. On zawsze zaczyna od zebrania informacji i pracy koncepcyjnej. My w Studio Motiv też tak robimy!

Zadbaj o odpowiednią estetykę

Teraz czas pomyśleć o estetyce! Dobry projektant wnętrz zawsze dba o to, żeby domowe biuro było nie tylko funkcjonalne, ale też po prostu ładne. Chcemy Cię więc uczulić na następujące kwestie:

W Studio Motiv dobrze wiemy, że dużo przyjemniej pracuje się w miejscach, które są urządzone zarówno praktycznie, jak i ładnie, przytulnie.

Nie zapomnij o uwzględnieniu zasad BHP

Projektując kącik do pracy z domu, trzeba też pamiętać o zasadach BHP. Oto reguły, które uwzględniają projektanci wnętrz podczas urządzania domowego biura:

Nie wiesz, jak wygospodarować w domu odpowiednią przestrzeń do pracy? Projektant wnętrz przychodzi na ratunek!

Oczywiście uwzględnienie wszystkich czynników zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych może być trudne, dlatego zawsze warto przemyśleć skorzystanie z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz. Jego wiedza i doświadczenie w urządzaniu domowych biur są ogromną pomocą i pozwalają unikać błędów, które wpływałyby na efektywność pracy z domu oraz jej komfort.

Studio Motiv czeka na Ciebie!

Szukasz sprawdzonych projektantów wnętrz, którzy za Ciebie zmierzą się z wyzwaniem stworzenia ergonomicznej, komfortowej i estetycznej przestrzeni do pracy z domu? Jeśli tak, to cieszymy się, że na nas trafiłeś! W Studio Motiv mamy fascynatów architektury wnętrz i kochamy wszelkie wyzwania aranżacyjne. Dlatego nie szukaj dalej, skontaktuj się z nami i powiedz nam, czego potrzebujesz. Czekamy na Ciebie!

Kontynuując, akceptujesz naszą politykę prywatności, która pozwala Ci w pełni korzystać z naszego serwisu.